בדק בית פריזמה
תפריט בדק בית
בדק בית
חברת בדק בית פריזמה
ליקויי בניה
מהו בדק בית
שנת בדק בית
דוח בדק בית
בדק בית ובדיקות נוספות

מבצעי בדק בית
שרותי בדק בית
חדשות עוד
בדיקת ליקויי בניה - בדק בית פריזמה
ליקויי בניה משמעותם היא שיש אי התאמה בין הבניה שבוצעה בפועל, לבין מה שהוגדר בתוכנית הבניה. מומלץ לבצע בדק בית כדי לוודא שלא שכחתם דבר.בדיקת ליקויי בניה
מצב בו מגדירים ליקויי בניה משמעותו אי התאמה בין הבניה שבוצעה בפועל, לבין מה שהוגדר באופן תיאורטי. מה שהוגדר יכול להיות מצוין ב"מפרט", בחוזה, בתקנים הנהוגים במדינה בה נערכה הבניה, או בתקנות הבניה המוגדרות בחוק. כשמדברים על "מפרט" הכוונה היא לתוספת שמצורפת לחוזה שעליו חתומים הצדדים. בתוספת זו כוללים פרטים טכניים הקשורים לדירה, למשל סוג השיש, מספר הדלתות, קרמיקות, מספר החלונות, וכדומה. זהו נספח חשוב היות ואלו פרטים שהקבלן שבונה או משפץ את הדירה מתחייב עליהם. לאחר תום הבניה או השיפוץ, מומלץ לבצע בדק בית כדי לוודא שלא פספסתם כלום בעין לא מקצועית. מהנדס בניין שמומחה בתחום זה יוכל לבדוק עבורכם שהכול בוצע כפי שצריך ושלא יתגלו ליקויי בניה בהמשך כשיהיה מאוחר מדי. ישנם פרטים שאפשר לגלות גם ללא בדיקה מקצועית של ליקויים שקשורים לבניה, למשל רטיבות, סדקים, דלתות שאי אפשר לסגור עד הסוף, קירות עקומים, ממ"ד כולל מערכת סינון לממ"ד, אם קיימת, ועוד. אלו דברים שאם תקדישו להם תשומת לב תוכלו לגלות בעצמכם. אך היות וישנם הרבה מאוד סוגי ליקויים שצריך עין מקצועית וכלים מיוחדים כדי להבחין בהם, כדאי שלא לוותר על בדיקה מדוקדקת שמבוצעת על ידי מהנדס בניין מקצועי שכבר עשה בעבר אינספור פעמים תהליך של בדיקת ליקויי בניה. חלק מהליקויים עשויים אפילו להיות סיכונים בטיחותיים, ולכן אל תקלו ראש בנושא ותתעקשו על הזמנת שירות זה.

בדיקת ליקויי בנייה – מתי צריך?
ליקויים שעשויים להתגלות בהמשך יכולים להיות לגבי חומרים מסוכנים שהשתמשו בהם, בעיות שקשורות לצנרת, הדבקות חלשות מדי, בניה שאינה עומדת בתקנים, וכדומה. המומחה שתזמינו לערוך בדיקה  לגבי הימצאותם של ליקויים שונים, וגם יערוך השוואה בין מה שצוין ב"מפרט" לבין מה שבוצע בפועל, ויבדוק שהכול עומד בתקנים השונים. כדאי מאוד להזמין בדיקה לאיתור ליקויים אם ישנם כאלה, בטרם נכנסים לבית חדש. בין אם אתם רוכשים דירה יד שניה או דירה חדשה מקבלן, תרצו לוודא שהכל תקין, בטרם תכנסו. במקרה הטוב יחסית, רכישת דירה עם ליקויים שיתגלו בהמשך, תגרום לכם להפסדים כספיים. אין להקל בכך ראש, הפסדים אלו יכולים להיות כבדים ולפעמים לא יהיה לכם מה לעשות בנדון, כי אתם לא לקחתם אחריות ולא בדקתם בזמן. במקרים הגרועים יותר, הליקויים עשויים לגרום לפגיעה בבריאות, ולכך באמת שאין מחיר, ולכן הכרחי לעשות בדיקת ליקויים בטרם מבצעים את הרכישה. גם אם אתם בעצמכם עורכים שיפוץ, אל תסמכו על הקבלן שיעשה עבורכם בדיקה מקיפה ואמיתית, גם אם הכוונה שלו באמת טובה. חשבו על זה כמו על כתיבת ספר, יהיה לכם מאוד קשה לעשות לעצמכם הגהה, ומה שיראה אדם אחר שבודק באופן אובייקטיבי, יכול למצוא דברים שאתם תפספסו. בכל מקרה, מהנדס בניין מומחה לתחום הבדיקות, מגיע עם עין מקצועית וכלים שמאפשרים לו לעלות על ליקויים שונים, גם אלו הנסתרים מן העין, לדוגמא סדקים בקירות חדר השינה. חלקם עשויים להיות קוסמטיים בלבד, אחרים הם מהסוג שמתגלה בעוד שנים אם בכלל, וישנם גם כאלה שעלולים לסכן חיים. יש גם את מי שיעדיף לקיים בדיקה שכזו גם בטרם יכנס לדירה שכורה, כדי להיות בטוח שהוא נכנס לדירה שאין בה ליקויים מסוכנים לו ולבני משפחתו.
2010-12-06
צור קשר | גוגל פלוס |  הוסף למועדפים | בדק בית פריזמה - כל הזכויות שמורות