בדק בית פריזמה
תפריט בדק בית
בדק בית
חברת בדק בית פריזמה
ליקויי בניה
מהו בדק בית
שנת בדק בית
דוח בדק בית
בדק בית ובדיקות נוספות

מבצעי בדק בית
שרותי בדק בית
מאמרי בדק בית ושרות בדיקות עוד
בדק בית - מה תוכלו לבדוק בעצמכם - פריזמה
מתכוונים לרכוש את דירת החלומות ? חכו. בצעו בדק בית בסיסי בעצמכם לפני שתרכשו.במדינת ישראל נכון להיום, קשה לרכוש דירה הן מבחינת ההיצע, הן מבחינת המחירים המאמירים והן הקושי בקבלת משכנתא ועמידה בתשלומיה. לכן, כיום יש קיפאון בשוק הנדל"ן.
אם בכל זאת שפר עליכם גורלכם ולאחר שהצלחתם לגייס את הסכום ההתחלתי לרכישת הדירה וקיבלתם אישור עקרוני מהבנק למשכנתאות על הסכמתו להעמיד לכם משכנתא, אתם כבר בדרך הנכונה.
לאחר התרוצצויות רבות ובחינת דירות רבות לאיתור דירת חלומותיכם ולאחר שערכתם את כל הבדיקות האפשריות ובין היתר: סביבת המגורים שבה נמצאת הדירה, השכנים, גודל הדירה, שלא קיים על הדירה שעבוד, עיקול או משכון,  ומצאתם אותה מתאימה מכל הבחינות לצרכיכם,   חכו!!! , אל תמהרו לחתום על זיכרון דברים או על החוזה.
אתם שואלים מדוע??
ובכן, יש בדיקה קריטית שמומלץ מאוד שתבצעו והנקראת: בדק בית.
אומנם בשנים האחרונות בדיקה זו נכנסה יותר ויותר לתודעת רוכשי הדירות,  הן בדירות יד שנייה לפני רכישה והן לאחר קבלת דירה חדשה מקבלן,  אך ישנם כיום הרבה מאוד רוכשים שלא מודעים כלל לאפשרות לבדיקה שכזאת.
חשבו לרגע, כל מוצר יקר שאנו מעוניינים לרכוש אנו בודקים אותו היטב, והדוגמא הטובה ביותר היא המכונית שאנו מעוניינים לרכוש. ראשית נשאל חברים שמבינים, ניקח אותה לבדיקה במוסך ובמכון לבדיקת מכוניות. רק לאחר שנקבל את רשימת הליקויים נחליט האם לרוכשה. כך בדיוק ואף יותר מכך אנו צריכים לנהוג לפני רכישת דירה ששווייה גבוה עשרות מונים ממכונית.
 
מהו בדק בית?? 
 
בדק בית זו בדיקה הנקראת גם ביקורת ליקויי בניה ומומלץ לבצעה על ידי מהנדס מומחה.
בדק בית מבוצע לפני רכישת דירה יד שנייה, דירה חדשה מקבלן, דירה לאחר שיפוצים, משרדים, מבני מסחר, מבני ציבור ועוד.
בביקורת זו נבדקים כל האלמנטים הקיימים בדירה מהנושאים הפעוטים והמרגיזים כגון צבע ועד לנושאים קריטיים כגון יציבות המבנה. ישנם מקרים קיצוניים כאשר יש בנכס ליקויי יציבות הגורמים לסכנה בחיי אדם, ראה מקרה אולמי ורסאי.
בבדיקה זו נעזר המהנדס במכשור משוכלל כמו מצלמה תרמית ומד רטיבות בכדי לאתר רטיבות ונזילות שלא ניתן לאתר בעין או שהוסתרה על ידי צבע, מכשירים מונחי לייזר ועוד.
כמו כן ייבדקו תוכניות היתר הבניה והתאמתם למצב בפועל בכדי למנוע טענות כלפיכם מהרשות המקומיות בדבר חריגות בניה.  
בסיום הביקורת יגיש לכם המהנדס רשימה מפורטת של כל הליקויים שנמצאו בדירה, הדרכים המומלצות לתיקון הליקויים ועלות משוערת לתיקון הליקויים.
לאחר קבלת דוח המהנדס לידכם ובחינת תוצאותיו,  תוכלו להחליט האם אתם מעוניינים לרכוש את הדירה ומה ההשלכות הנובעות מכך. כמו כן תוכלו להתמקח עם המוכרים ולהפחית את הסכום המבוקש על ידם.  
 
בדיקה ראשונית עצמית לדירה יד שנייה לפני הזמנת מהנדס
 
עוד בטרם ההחלטה על הזמנת ביקורת ליקויי בניה מחברת בדק בית יוכלו הרוכשים הפוטנציאלים לערוך בדיקה ראשונית לבדם ורק לאחר מכן להחליט על הזמנת בדק בית מקצועי על ידי מהנדס.
כמובן שבדיקה זו היא ראשונית ותיתן אינדיקציה כללית על הדירה אשר אתם מעוניינים לרכוש. בדיקה עצמית תחסוך לכם תשלום עבור ביקורת לכמה דירות אלא תשלום רק לדירה שביצעתם בה בדיקה עצמית ונוכחתם לראות שהיא במצב סביר לדעתכם הלא מקצועית.
 
אז מה תוכלו לבדוק בעצמכם:
 
סביבת מגורים
 
עוד בטרם היכנסם לדירה, בדקו את הסביבה.  בדקו מיקום בתי ספר, מעונות יום, גנים ציבוריים, גני ילדים, מרפאות, מרכזים מסחריים, כבישים ראשיים, מפעלים וכדומה. הימצאותם של גורמים אלה לא יכולה לגרום למטרדים רבים למשל ריחות לא נעימים, רעש, בעיות חניה ועוד. ערכו בדיקה זו מספר ימים בשבוע ובשעות שונות.
 
רכוש משותף:
 
בדקו את סביבת הבניין עצמו חניה, שבילי גישה, גינות הצמודות לבניין וגלו אם הדיירים שומרים, מטפחים ומתחזקים את הרכוש המשותף.
 
ציפוי חוץ:
 
חיפוי קירות חוץ של המבנה מצביע לעיתים על ליקויים באיטום ויציבות שלד הבניין. לכן בדקו שאין קילוף או סדיקה או התנתקות החיפוי מקירות המבנה.
 
לובי וחדר מדרגות:
 
הכניסה לבניין מעידה על תחזוקת הבניין,  לכן בדקו בלובי ובחדר המדרגות שאין סדיקה משמעותית בתקרות וקירות וכן שאין סימני רטיבות וריח של טחב, אם קיימת מעלית בדקו את תא המעלית וסביבתו. כמו כן בדקו את מצב המדרגות והריצוף.
 
ריצוף הדירה:
 
בדקו את מראה המרצפות האם קיימים שברים, שקיעות, התנדנדות מרצפות. גלו האם קיימת עדות לרטיבות בחיבור המרצפות או בתחתית הקירות שצמודים לריצוף.  
 
 
סדקים בקירות ותקרות:
 
המצאות סדקים משמעותיים מעיד לפעמים על כך שיש בעיה ביציבות. מכיוון שכך, וודאו שאין סדקים בקירות ותקרות הבית. אין הכוונה לסדקים נימיים אלא לסדקים ברורים הנראים לעין בקלות.
 
 
נזילות ורטיבות:
 
רטיבות הוא נושא כאוב מאוד במדינתנו ורבים נתקלים בכך. ערכו בדיקה וגלו האם יש סימנים של נזילות או רטיבות בתקרות, קירות וברצפה. בררו עם השכנים שמתחת האם רואים סימני רטיבות בתקרת דירתם והאם הייתה בעיה של רטיבות מהדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש.
 
צנרת:
 
חלודה על צנרת מצביעה על בעיה בצנרת. לכן בדקו האם קיימים סימני חלודה בארונות המחלקים הנמצאים לרוב במרפסת השירות. בדיקה זו מומלץ גם לבצע בארון המים הראשי של הבניין. כמו כן בדקו את לחץ המים בברזים אשר בדירה.
 
חלונות ודלתות:
 
בדקו כיצד נראים הדלתות, החלונות והתריסים בבית ומה מצבם. בדקו תקינות הסגירה והפתיחה והאם אטומים מספיק. כמו כן בדקו האם קיימים סימני רטיבות מסביבם.
 
לוח חשמל:
 
פתחו את לוח החשמל הדירתי והתבוננו בלבד וללא מגע האם יש עדות לסימני קצרים(פיח), את מצב הנתיכים והאם קיים מפסק פחת. כמו כן מצב המתגים והשקעים בדירה.
 
חדרי אמבטיה ושירותים:
 
החלפת אמבטיה ואסלות היא הוצאה כבדה. לכן בדקו את כל האסלות, האמבטיות והכיורים וודאו שאין שברים, קורוזיה או סדקים. כמו כן בדקו שאין נזילות מחיבור הכלים לצנרת הביוב.
 
ארונות מטבח:
 
עליכם לבדוק שאין רטיבות בתחתית הארונות, בגב הארון או בתוכם. רטיבות בעץ עלולה לגרום להתפוררות ופגיעה ביציבותו. בדקו את מראה הארון כלפי חוץ. בנוסף חשוב לבדוק את השיש וחיפוי הקיר שמעליו.
 
 
לאחר הבדיקה העצמית
 
כאמור, לאחר בדיקות אלו ולאחר שנוכחתם לראות כי הדירה במצב סביר,  מומלץ מאוד להזמין ביקורת ליקויי בניה מחברת בדק בית שתבוצע על ידי מהנדס מומחה בעל ניסיון רב בביקורת מבנים.
זכרו: בדיקה עצמית שלכם לא באה במקום ביקורת של מהנדס מומחה אלא בכדי למנוע מכם את הצורך בבדיקות רבות של כמה דירות, שהרי מדובר במהנדס שזהו מקצועו והמכיר את התקנים והתקנות, יוכל לגלות ליקויים קונסטרוקטיבים (יציבות השלד) וליקויים נסתרים אחרים שלא ניתנים לגילוי בעין רגילה כגון רטיבות ונזילות מתחת למרצפות אשר המהנדס נעזר בציוד מיוחד כמו מד רטיבות ומצלמה תרמית בכדי לאתר ליקויים אלו. כמו כן המהנדס יכין עבורכם דוח אשר קביל בבתי המשפט ואשר כלול בתוכו עלות משוערת והדרכים לתיקון הליקויים.
 
לסיכום
 
כפי שבודאי הבנתם, לא כדאי לוותר על בדק בית על ידי מהנדס לפני החתימה על זיכרון דברים או החוזה. מדובר בהוצאה כספית זניחה לעומת מחיר הדירה והתועלת שתפיקו ממנה היא רבה. עשו זאת רק לאחר שיקול דעת רב וכך תמנעו מעצמכם הוצאות כספיות ועוגמת נפש.
 
                                                                  בדק בית פריזמה-ביקורת ליקויי בניה
 


2011-11-19
צור קשר | גוגל פלוס |  הוסף למועדפים | בדק בית פריזמה - כל הזכויות שמורות