בדק בית פריזמה
תפריט בדק בית
בדק בית
חברת בדק בית פריזמה
ליקויי בניה
מהו בדק בית
שנת בדק בית
דוח בדק בית
בדק בית ובדיקות נוספות

מבצעי בדק בית
שרותי בדק בית
מאמרי בדק בית ושרות בדיקות עוד
ביקורת ליקויי בניה - לאלו סוגי מבנים מומלץ להזמין - פריזמה
בשנים האחרונות צברה תאוצה תודעת הזמנת ביקורת ליקויי בניה ורבים מהקונים פונים לחברות בדק בית על מנת להזמין ביקורת זו.בשנים האחרונות תודעת הזמנת ביקורת ליקויי בניה צברה תאוצה ורבים מאזרחי המדינה פונים לחברות בדק בית על מנת להזמין ביקורת זו. למותר לציין, כי מומלץ מאוד לדאוג לכך שמי שמבצע את הביקורת יהיה מהנדס מומחה לבדק בית- ביקורת מבנים בעל ניסיון רב שנים, המספק עבורכם לאחר הביקורת דוח מקיף ומקצועי הנסמך על תקנות ותקנים עדכניים.
ישנה טענה הרווחת בקרב הצרכנים, כי יש צורך בהזמנת ביקורת זו רק לאחר רכישת דירה חדשה מקבלן אך כפי שיפורט בהמשך יש חשיבות רבה בהזמנת ביקורת זו למבנים/נכסים נוספים שהרי בכל רכישת נכס כלשהו מדובר בהוצאה כספית משמעותית.
 
להלן סוגי הנכסים שעבורם מומלץ על הזמנת ביקורת ליקויי בניה:
 
דירה חדשה מקבלן:  
 
כאשר הקבלן פונה ללקוח ומבקש ממנו להגיע לדירה לצורך פרוטוקול מסירה ראשונית או מסירה רשמית של הדירה, הלקוח תמיד שואל את עצמו מה אני צריך לרשום בפרוטוקול, מה אני מבין?, מה הן זכויותיי, באיזה מסמך מדובר ומהו השלכותיו. בדיוק לשם כך קמו להן חברות בדק בית רבות אשר מטרתן לעזור ולכוון את הקונה בכל הקשור לליקויי בניה. המהנדס שעורך את הביקורת יבדוק את תוכניות הדירה והמפרט הטכני שעליהם חתמו הקונים בעת רכישת הדירה ואת התאמתן למצב בפועל בעת מסירת הדירה מהקבלן לקונה. כמו כן, יבדוק המהנדס את איכות כל העבודות ואם בוצעו על פי כל התקנים וכמקובל. לאחר מכן יפנה הקונה לקבלן בבקשה לתיקון כל הליקויים ולעיתים אף לפיצוי כספי.
 
בית יד שנייה לפני רכישה:
 
בבוא הקונה הפוטנציאלי לרכוש דירה יד שנייה, מתרכז הקונה לפני הרכישה בבדיקת שעבודים או עיקולים באם ישנם על הדירה, או בבדיקת השכונה, תחבורה, מבני קהילה, זהות השכנים ועוד. אך ישנם עדיין קונים רבים אשר לא מודעים או נותנים דעתם על בדיקת דירה על ידי מהנדס בטרם יחתמו על החוזה. מזה זמן רב, נהוג ומקובל במדינתנו לבדוק מכונית יד שנייה לפני הרכישה אך לצערנו נכון להיום לא כולם הפנימו את חשיבות בדיקת בית לפני רכישתו. כפי שלא תהיו מוכנים לרכוש רכב יד שנייה ולאחר חודש או חודשיים תתקלו בתקלות העלולות לעלות לכם אלפי שקלים לצורך תיקונם. כך בדיוק ואף מעבר לכך לא תרצו לגלות למשל שהדירה סובלת מנזילות, ליקויים בריצוף, יציבות המבנה, מערכת חשמל לא על פי התקן, ועוד. תיקון ליקויים אלו עלול לגרום לכם להוצאות כספיות רבות לעין שיעור מתיקון המכונית למשל. לכן, כדאי מאוד להזמין בדיקת הדירה עוד בטרם תחתמו על החוזה וזאת על מנת שתדעו באילו ליקויים מדובר ומה עלות תיקונם ואף תוכלו לנסות ולהפחית מהמחיר אותו דורשים המוכרים.
 
דירה לאחר שיפוץ:
 
מי מכם לא שמע מחברו "איך נפלתי עם קבלן השיפוצים". רבים מבין בעלי הדירות שביצעו שיפוץ בדירתם לוקחים את זה כמובן מאליו שאין מה לעשות ולאחר שקבלן השיפוצים מתעלם מפנייתם, מתייאשים ומשלימים עם המצב. בדיוק לצורך כך חשוב מאוד לחתום עם קבלן השיפוצים על חוזה מפורט שאליו מצורפים תוכניות ומפרט טכני מפורט. לאחר סיום השיפוץ ובטרם שולם לקבלן כל שכרו (יש להתנות זאת בהסכם) מומלץ להזמין מהנדס לבדיקת אופן וטיב העבודות עליו התחייב הקבלן.
 
בית בבנייה עצמית:
 
ישנם כאלו אשר רוכשים קרקע ומוסרים את בניית הבית לקבלן אך טועים לחשוב כי אין להם זכויות בעניין איכות/טיב הבניה. חשוב שהקבלן יהיה "קבלן רשום" ובעל היתר לבצע עבודות בהיקף זה. לפני החתימה על החוזה מול הקבלן ניתן לברר זאת בהתאחדות הקבלנים ובמשרד הבינוי והשיכון- רשם הקבלנים. במהלך העבודות רצוי מאוד לשכור את שירותיו של מהנדס בניין אשר יבדוק כל שלב בבנייה וייתן לכם את האפשרות לדעת כיצד הקבלן בונה ואילו תיקונים עליו לבצע. בסיום העבודות, יש צורך בהזמנת דו"ח בדק בית אשר בו יפורטו כל הליקויים הקיימים ושעל הקבלן לתקנם.
 
חנויות, משרדים ומבני תעשיה:
 
נכון להיום רבים מבין אלו אשר רוכשים משרדים, חנויות, מבני תעשיה ועוד, לא נוהגים להזמין ביקורת מבנים שכן הדבר עוד לא נכנס לתודעת הציבור כפי שמקובל בדירות. ביצוע ביקורת זו חשוב מאוד שהרי מחירם של מבני מסחר, משרדים, מבני תעשיה וחנויות, הינו גבוה לעיתים הרבה יותר ממחיר דירה. זאת ועוד, הרי מי שלא מתמחה בתחום זה ואין ברשותו את הציוד המתאים לא יוכל לעמוד על הליקויים הנראים לעין או הסמויים. לכן, כדאי מאוד להזמין בדיקת מבנה לצורך שמירת זכויותיכם ותיקון הליקויים. בדיקה זו נחוצה גם ברכישת נכס חדש וגם ברכישת נכס יד שנייה.
 
סיכום:
 
אין להקל ראש בהזמנת ביקורת לכל מבנה חדש או יד שנייה. מחיר בדק בית הוא שולי מאוד ביחס למחיר אותו שילמתם כאשר רכשתם את הדירה, חנות, משרד, או למחיר אותו אתם עומדים לשלם לפני רכישת נכס מסוים יד שנייה, בניית מבנה עצמית ע"י קבלן או בשיפוץ דירתכם. כך תוכלו להימנע מהפתעות לא צפויות ולהוצאות כספיות נוספות, לאחר שקיבלתם את הנכס לרשותכם.


2012-01-20
צור קשר | גוגל פלוס |  הוסף למועדפים | בדק בית פריזמה - כל הזכויות שמורות