בדק בית פריזמה
תפריט בדק בית
בדק בית
חברת בדק בית פריזמה
ליקויי בניה
מהו בדק בית
שנת בדק בית
דוח בדק בית
בדק בית ובדיקות נוספות

מבצעי בדק בית
שרותי בדק בית
מאמרי בדק בית ושרות בדיקות עוד
בדיקת בית חדש או דירה חדשה מקבלן - פריזמה
בעת ביצוע בדיקת בית חדש או דירה חדשה מקבלן, שאותו חשוב מאד לבצע, ניתן לגלות ליקויים רבים כדוגמת חריגות בניה, חלקן מסוכנות, עבירה על תקנות התברואה, חריגה מתקנות החשמל, אי ביצוע של תקנות כיבוי אש ועבירה על דינים וחוקי בניה רבים נוספים. על כך ועוד – במאמר הבא.כשקונים בית חדש מקבלן חשוב לבצע בדק בית ייעודי - בדיקת בית חדש מקבלן. בדיקה של בית חדש מקבלן הינה בדיקה החייבת להתבצע מיד עם קבלת המפתחות של הבית מידיו של הקבלן ועוד לפני הכניסה לבית. כשרוכשים דירת מקבלן הקבלן מעניק ללקוח שנה של בדק בית שבמהלכה הלקוח שרכש את הבית יכול למצוא ליקויי בניה ולקבל תיקונים. לעיתים, אנשים רבים רוכשים את הבית ואינם יודעים כי ישנם ליקויי בניה עמוקים יותר שלא יתגלו בשנה הראשונה אלא כמה שנים מאוחר יותר. ואז, מתחילות הבעיות ונדרשת הוצאה כספית גדולה בכדי לתקן את כל אותם ליקויים. לכן, בעת קבלת המפתחות לבית חדש יש לבצע בדיקת בית חדש מקבלן בצורה מקצועית ולדרוש תיקון לכל הליקויים שהתגלו בבדיקה.

 

מה ניתן לגלות בעת ביצוע הבדיקה?

בעת ביצוע בדיקת בית חדש מקבלן ניתן לגלות ליקויים רבים כדוגמת חריגות בניה, עבירה על תקנות התברואה, חריגה מתקנות החשמל, אי ביצוע של תקנות כיבוי אש ועבירה על דינים וחוקי בניה רבים נוספים. בנוסף, עשויים להתגלות ליקויים בבניה עצמה כדוגמת איטום הלוקה בחסר, צנרת שאינה בנויה נכון, בעיות ריצוף, כלים סניטריים פגומים ועוד אין ספור ליקויים הנוגעים לבניה עצמה ויכולים להתגלות גם לאחר שנת בדק הבית. ואז – לעולם לא תצליחו לאתר את הקבלן ולקבל את התיקון של ליקויי הבניה. כמובן כי ליקויי הבניה יכולים להתגלות רק בעזרת בדיקת דירה חדשה מקבלן המבוצעת בצורה מקצועית על ידי מהנדס בניין מומחה. מהנדס בניין מומחה משתמש בכלים מיוחדים ובידע רב שצבר בכדי לאתר את כל ליקויי הבניה מיד עם קבלת המפתחות לדירה החדשה ובכך פותר בעיות רבות העשויות להתרחש במקרה בו הליקויים לא יתגלו, יגדלו ויצמחו עם הזמן ויהפכו ללקויים רציניים ובעיתיים מאוד.

 

מה עושים במידה והקבלן לא מוכן לבצע תיקונים?

אם הזמנתם בדיקת דירה חדשה מקבלן והתגלו ליקויים שהקבלן אינו מוכן לתקן או מתחמק מכם בעניין זה יש לכם את הזכות המלאה לפנות לבית המשפט. חוות הדעת שתוגש לכם מהמהנדס שביצע את הבדיקה הינה חוות דעת הקבילה בבית משפט וכך הקבלן יחויב לבצע את כל התיקונים הנדרשים ולהעניק לכם בית מושלם וללא בעיות וליקויים כלל וכלל. ולכן, חשוב לבצע את הבדיקה מיד עם קבלת המפתחות כך שכל הבדיקה והתיקונים יבוצעו בהקדם האפשרי ולא תאלצו להישאר מחוץ לדירה עד שיגיע היום בו הקבלן יתקן את ליקויי הבניה בדירה שמכר לכם ועליה שילמתם את מיטב כספכם. כמובן כי תביעה משפטית במקרה הצורך מומלץ לבצע עם ליווי של עורך דין המומחה בדינים אלה. הוא יסייע לכם להגיש את התביעה בצורה נכונה ולקבל את הזכויות שלכם ואת התיקונים המגיעים לכם בצורה המהירה ביותר. ועוד דבר – אם אתם מגיעים לבית משפט אל תוותרו על פיצויים. עוגמת הנפש הכרוכה בכך היא רבה. כל אדם הרוכש דירה חדשה בטוח כי הוא מגיע אל המנוחה ואל הנחלה ומשקיע את מיטב כספו ברכישתה של הדירה. לכן עוגמת נפש של ליקויי בניה המתגלים ולא זוכים לתיקון מיידי היא גדולה ויש לכם את הזכות לקבל פיצויים בגין כך.

לסיכום, בדיקה מהירה ומיידית של דירה חדשה היא הכלי החיוני ביותר שאתם צריכים להפעיל בזמן רכישה של דירה חדשה. אל תחכו עם הבדיקה ואל תמתינו אף לא יום אחד. עוד כשהדירה ריקה הזמינו את המהנדס שיבצע את הבדיקה על הצד הכי טוב ויעניק לכם את חוות דעתו המקצועית על בניית הדירה.

 

בהצלחה.

בדק בית פריזמה. 2012-03-31
צור קשר | גוגל פלוס |  הוסף למועדפים | בדק בית פריזמה - כל הזכויות שמורות