בדק בית פריזמה
תפריט בדק בית
בדק בית
חברת בדק בית פריזמה
ליקויי בניה
מהו בדק בית
שנת בדק בית
דוח בדק בית
בדק בית ובדיקות נוספות

מבצעי בדק בית
שרותי בדק בית

שנת בדק בית

שנת בדק בית

שנת בדק בית
היא כינויה של שנת המגורים הראשונה בדירה, מיום הכניסה והלאה. אין זה אומר שאפשר לבצע בדק בית רק בשנה הראשונה למגורים.
חברות בניה וקבלנים אמנם נוטים להציג כך את שנת בדק הבית, כתקופה שבה אתם רשאים לבוא בדרישות לקבלן. אבל האמת היא שאחריות הקבלן אינה קשורה בזמן אלא במרכיבי הבניה. כך למשל, תתפלאו לגלות שאחריות הקבלן על הצנרת היא לתקופה של שנתיים, בעוד האחריות על קילופים בחיפויים חיצוניים מגיעה לשבע שנים. לכל מערכת בבית תקופת אחריות משלה, שעוברת מיד ליד עם הקניה והמכירה. חוזה המכר של דירות חדשות כולל פירוט של אחריות הקבלן על המרכיבים, אבל חשוב לדעת שאם משך האחריות למרכיב מסוים קצר ממשך הזמן הקבוע בחוק- ידו של החוק על העליונה ועדיין אתם רשאים לדרוש מהקבלן את התיקון המתאים. "תקופת הבדק" שבה קבלני הבניה חייבים לתקן כל ליקוי שנמצא נמשכת עד 7 שנים, בהתאם לרכיבים. בתקופה זו אחריות הקבלן על הליקויים אינה מוגבלת לרכיבים מסוימים- היא כוללת את כל הכשלים בנכס, כאלה שצוינו בשעת קבלת הבית וכאלה שאותרו מאוחר יותר, לבד או באמצעות הבודקים. הליקויים היחידים שהקבלן אינו חייב בתיקונם הם כאלה שניתן להוכיח שנגרמו עקב חוסר זהירות של קונה הדירה. במשך 3 השנים שלאחר מכן חלה על הנכס "תקופת האחריות", אשר בה הקבלן אחראי לנזק שמתגלה בנכס אך ורק אם הרוכש מוכיח שהליקוי הינו תוצאה של ביצוע ירוד של המבצע, כלומר נטל ההוכחה עובר ממי שבנה לרוכש.
חשוב לדעת שכאשר מדובר בליקויי בטיחות חמורים כגון שקיעת המבנה, נזקים לשלד, בעיות ביציקות הבטון וכדומה, האחריות אינה מוגבלת בזמן, גם מעבר לתקופת שנת הבדק ולתקופת האחריות.
אז מה בכל זאת מציינת "שנת הבדק"?
לאחר תקופה זו נוהגות חברות בניה שונות לתקן את מרבית הדברים שהתגלו ושנמצאו, כולל תקלות ברכיבים של הבנין וגם אי התאמות בין הביצוע בפועל לבין התכניות והמפרט הטכני, תקנות התכנון והבניה, תקנות הג"א, תקנות כיבוי האש וכיוצא בזה.
לעתים נראה שכל המרכיבים בבית בריאים ושלמים, אך מתחת לפני השטח- מילולית ממש- מסתתרים תקלות משמעותייות, ואף מסוכנות. ליקויים שכאלה עלולים לצוץ במהלך הזמן וייתכן שהאחריות לגבי אותו הרכיב תאבד מתוקפה עד זמן הופעתם. לכן כדאי להקדים ולהזמין בדק בית מקצועי של חברת "פריזמה- בדק בית". המהנדסים המומחים שלנו, כוללים כוח אדם ההנדסי של בחברה,אשר יערכו בדיקה יסודית ומקיפה שבסיומה תקבלו לידיכם דו"ח מפורט, המציין את כל הממצאים הלא תקינים ואת אפשרויות התיקון. דו"ח זה יהיה לכם לעזר בכל דרישה שתציגו בפני חברת הבניה - אם בדרישה לתיקון ואם לפיצוי כספי, והוא קביל גם כראיה בבית המשפט.
דירשו מהקבלן את המגיע לכם- גם אחרי "שנת הבדק"!
.

האתר המקיף ביותר בישראל בתחום


 

  
   

צור קשר | גוגל פלוס |  הוסף למועדפים | בדק בית פריזמה - כל הזכויות שמורות