בדק בית פריזמה
תפריט בדק בית
בדק בית
חברת בדק בית פריזמה
ליקויי בניה
מהו בדק בית
שנת בדק בית
דוח בדק בית
בדק בית ובדיקות נוספות

מבצעי בדק בית
שרותי בדק בית

דוח בדק בית משקף תוצאות הבדיקה

דוח בדק בית

מהו דו"ח בדק בית?
הדוח של "פריזמה- בדק בית" הוא תוצאה של הליך בדיקה קפדני של כל ליקויי הבניה בנכס מסוים. תוצאות הבדיקות גילויים ומסקנות של בדק בית אשר בוצע לדירות חדשות מהקבלן, לדירות יד שניה וכן לבתים משותפים שמעוניינים לוודא שכל המבנים והמערכות המשותפים תקינים, ולקבל את המגיע להם מהקבלן באם יש צורך.
בסיומו של הליך הביקורת, לאחר שמהנדס בנין מקצועי של חברת "פריזמה" משווה את הביצוע במבנה לתכניות ולמפרט הטכני, מודד, בודק וממפה בצורה יסודית את כל הליקויים, הלקוח מקבל לרשותו חוות דעת מפורטת שמסכמת את התהליך. מסמך זה מציין את כלל הליקויים שנמצאו ומיקומם בנכס, וכן מפרט הצעות לתיקון ומחירים משוערים לפי המחירונים. הדו"ח כתוב ובנוי בצורה ברורה ומובנת גם למי שאינו מתחום הבנין, לפי פורמט משפטי ובאופן שיוכל לשמש ראיה בבית המשפט, באם יהיה צורך.

לחצו לקבלת דוגמאות דוחות בדק בית

אילו מרכיבים כולל דו"ח בדק בית שלנו ?
• תצהיר של המהנדס על אמיתות הדו"ח- לצורך קבילות הדו"ח בבית המשפט.
• פירוט נסיונו המקצועי וקורות חייו של המהנדס שערך את בדק הבית.
• סקירת מידת ההתאמה של הממצאים במבנה למפרט הטכני, התאמתם לתקנות התכנון והבניה ולתקנות הג"א, התאמתם לחוק מכר הדירות ולשאר התקנים הישראלים וכן לתקנות התברואה.
• סקירת הליקויים שנמצאו ותיאור מיקומם ברחבי הבית, ותיאור מקור הבעיה. למשל ייתכן שדיווח על רטיבות ילווה בהצבעה על צנרת זו או אחרת כמקור הרטיבות, ובעצם בה צריך לטפל. לצד הליקויים מובאות ציטטות ואסמכתאות מתקנות הבניה ודוגמאות מפסקי דין. בין הליקויים הכלולים בדו"ח: ליקויי חיפוי, ליקויי טיח או צבע, ליקויי מרצפות, מסגרות, אלומיניום, הימצאות נזילות ורטיבות, ליקויי איטום, ליקויי מערכות כגון חשמל או אינסטלציה, ליקויי בציפויים פנימיים וחיצוניים, פיתוח, גגות ועוד. תמונות רלבנטיות יצורפו במידת הצורך.
• פירוט הוראות והצעות לתיקונים הנחוצים.
• אומדן עלויות התיקונים הנ"ל, בהתאם למחירונים הרשמיים העדכניים בשוק הבנין.

למה נחוץ דוח בדק בית?
קודם כל ולפני הכל, טפסי דוח בדק בית מפורט מהווה עבורכם מסמך שמתעד את הבית שרכשתם. מצב הבית יכול להשפיע על גורמים רבים כגון איכות החיים ובריאותכם, הדרישות שלכם מהקבלן וערך הדירה. בנוסף, הוא יכול לשמש ראיה, גם בבית המשפט, באם יש צורך לתבוע ממי שבנה תיקון הנזקים, פיצוי כספי הולם, או תגמול על ירידת ערך הדירה.
אם תדחו את ביצוע בדק הבית תיאלצו לוותר על איכות החיים המגיעה לכם, או לשאת בעצמכם בהוצאות התיקונים של הליקויים אשר הם באחריות הקבלן. בדק הבית הינו הליך שגרתי, שהופך יותר ויותר מקובל בשנים האחרונות בבתים פרטיים, במבני ציבור, מסחר ותעשיה ואף בבתים משותפים. ההוצאה על הבדיקה היא מזערית לעומת עלות התיקונים, ההוצאות והירידה בערך הדירה שליקויי בניה יגבו מכם במהלך השנים, באם לא תדרשו את המגיע לכם.

לחצו לקבלת דוגמאות דוחות בדק בית
.


 

  
   

צור קשר | גוגל פלוס |  הוסף למועדפים | בדק בית פריזמה - כל הזכויות שמורות